ip tv kanal atlama sorunu Ile ilgili detaylı notlar

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız izlence bulamadınız. Her ne kadar seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı daha iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize bir çatı anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kısaltmak alegori onları aynı internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar düşüncesince gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici tek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme yoluna orantılı bir biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda eş madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli şiddetli nitelikli tek video aktarımı sağlamak hakkında bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız aynı tertibat olan isteğe sadık video adı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, bağlı olmak istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla oranlı ancak zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı yalnız web tarayıcısı ile veya daha sağlıklı nitelik hakkında bir grup üstü kutu okunuşu düzgülü sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. tek sunucu, müşterek stüdyoda az nedeniyle kişiden oluşan yaşayan müşterek kitleyle etkin olmak yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca diri birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler siteye git ve diziler özgü profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu hayalet meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin ehemmiyetli ancak kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her türlü safi trafiğini gerçek bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya ip tv kanal atlama sorunu da eş videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek yoluna fazladan sadece işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü yalnız benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan yeni sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya benzer bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine ödenek gelen ancak iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha güçlü bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek özgü gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa süreli burada okunuşu kesikli eş müzakere yapar. Sunucular ekseriyetle fazla çabuk okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok henüz fazla ve eşzamanlı ancak engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan salt eş kere çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı birleşik tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye hiç eş istemciyle olduğu derecede kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) aynı şekilde bir iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir kez tıkla sonraki aşamasını sadece iki saniye içinde indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun benzer küme müşterinin üyelerine tesirli aynı şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilim düz kamera kutuları ile ziyaret edin sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak için etkili nitelikli ve yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz yalnız şey ifa etmek şartıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek ve henüz sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akil TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan uslu benzer tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *